Mint a címben is látható, újból ezt a blogot hívom segítségül az egyik kurzusom (Hálózati ismeretek 1.) feladatainak ellátásához. Ebben a félévben négyen alkotunk egy csoportot, s egy témát kell ugyanennyi részre osztanunk, s kidolgoznunk tétel formájában.
Mind a négyünknek a ránk eső részről gyűjtést kell végeznünk, összesen 10 cikket kell majd a blogban megjelenítenünk, majd az órán elő kell adnunk a témából.
De miről is van szó?...
Csoportom témája a Social networking, én ezen belül a bevezetést, és a réteghálókról (nitche) szóló részt vállaltam magamra.
Social networking |
A Tanár úr által a hallgatókkal megosztott oldalon egy rövid leírás szerepel a témákról. A social networking c. témából a rám eső részek pontosan:
"A hat lépés távolság (Six Degrees of Separation) elmélet szerint a Földön bárki kapcsolatba hozható bárkivel egy ismeretségi láncon keresztül, melyben a két végpont között maximálisan öt elem van. A Nobel díjas matematikus Marconi felvetésének első hivatkozásaként Karinthy Frigyes 1929-es Láncszemek című novellájában bukkan fel először az elmélet, s Stanley Milgram Kis világ kisérletei (Small World Experiment) emelték a tudományos érdeklődés terébe az amerikai társadalom vizsgálata során.A továbbiakban tehát a blog új irányt vesz, s a fentebb ismertetettekkel fog foglalkozni.
A közösségi web forrásának számító fórumok, a html-honlapok és a közösségi hálózatok viszonya: a korábban (lásd web 2.0) leírtak szerint a "közösségi hálózat"-szolgáltatások viszik tovább a web korábbi interaktív tereinek (fórumoknak) közösségi élményét. A profiloldalak részben átveszik a korábbi honlapok szerepét, funkcionalitását is, így válik érthetővé, miért hal el lassan az egyedi honlapépítés korábbi szokása."
"Az általános közösségi hálók mellett rövidesen megjelentek a niche, avagy réteghálók, könyv-könyvtáros területen ilyen a nemzetközi LibraryThing, vagy a magyar Moly.hu."
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése