2010. április 20., kedd

Az egyén lehetséges hatásai

Úgy érzem bátran kimondható, hogy az átlag álláskereső - egy-két kivételtől eltekintve - egyáltalán nem képes hatni az álláskeresés virtuális életére.

Viszont azok a bizonyos kivételek mellett sem mehetünk el szó nélkül.

Virtuális közeg és a valóság

Ennek a hozzászólásnak egyik legfontosabb jellemzője, hogy csupa olyan dolgokról írok, amikről már korábbi bejegyzéseimben legalább említés szintjén szó esett.

Írásomban az álláskeresés virtuális és valós megjelenéseit vizsgálom.

Álláskeresés a weben

Az álláskeresés témaköre mindig aktuális. Álláskereső mindig van, most a válság miatt mindennaposak az álláskereséssel, munkanélküliséggel kapcsolatos hírek, tanulmányok, riportok.

A munkanélküliek és elégedetlenek száma mindig magas, óriási az érdeklődés a különféle álláskereső weboldalak iránt; valamint a különböző közösségi oldalak álláskereséssel kapcsolatos csoportjai is sokakat vonzzanak.

2010. április 13., kedd

Digitalizálódás, hálózat és álláskeresés

Manapság bármit is szeretnénk csinálni, gyakorta az internetet hívjuk segítségül. A netet böngésszük, ha egy új ételt szeretnénk az asztalra varázsolni; ha számunkra ismeretlen helyre utazunk, a hálón nézünk utána a legideálisabb útvonalnak. Sőt! Mennyire leegyszerűsíti a dolgunkat, hogy online megnézhetjük - például - kedvenc könyvtárunk nyitva tartását! Még hosszasan sorolhatnám, mire is használhatjuk még az internetet, de igazából - bármennyire is úgy tűnik - nem ez a célom. Egyszerűen csak szemléltetni szeretném, milyen sok területen is szorulunk a háló segítségére.

Így van ez az álláskereséssel is. Korábban többnyire csak a napilapok apróhirdetéseit nézegetve - esetleg egy régi ismerős folytán - értesültünk egy-egy új álláslehetőségről, mára viszont az internet segítségével igencsak kitágultak a lehetőségeink.